Багато хто вирішує недолік засобів для якої-небудь мети за допомогою кредитів. Але не усі з нас уміють об'єктивно оцінити свої можливості по виплаті щомісячних внесків по кредиту. На допомогу прийде пролонгація кредиту.

Пролонгація - збільшення періоду виплат заборгованості по кредиту або новий кредит, заміщаючий минулий. Цей механізм використовують як вирішення проблеми неможливості повернення позичальником боргу. Наприклад, позичальник серйозно захворів або його бізнес прогорів. Пролонгація - своєрідна поступка позичальникові, у якого є об'єктивні причини, які не дають йому повернути вчасно в повному об'ємі позикові кошти і відсотки по кредиту.

Бувають два шляхи пролонгації, простіше кажучи, продовження кредиту : нове кредитування, овердрафт. Але, перш ніж удатися до цих методів, потрібно упізнати можливості страхування кредиту, відповідність страховому випадку. Також варто пам'ятати, що необгрунтоване використання пролонгації багате наслідками для позичальників. Така поблажка не дається клієнтам, у яких погана кредитна історія. А ось відповідальні позичальники мають можливість розраховувати на пролонгацію. Але їм доведеться довести банку, що об'єктивно неможливо для них погасити заборгованість в межах платіжного графіку.

Варто відмітити, що втрата місця роботи або заробітної плати не є переконливою причиною для банків, тому що кожен позичальник повинен усвідомлювати свої зобов'язання по кредиту, передбачати можливі проблеми і намічати альтернативні шляхи їх рішення. Якщо у клієнта все ж з'явилася гостра потреба в пролонгації, то вагомим аргументом для банку стане документальний, фактичний доказ неможливості погашення заборгованості у встановлені терміни. У будь-якому разі причини дійсно мають бути об'єктивними.