Деяким банкам погрожує ліквідація у зв'язку з відставанням в темпах докапіталізації.

У своєму інтерв'ю в.о. заступника голови Національного банку України Катерина Рожкова відповіла на досить цікаві питання.

Вона повідомила, що власник "Держзембанку" - Міністерство агрополітики. Якщо станеться конфлікт в органах управління, доведеться застосувати заходи аж до визнання банків проблемними і усунення деяких осіб. У разі того, якщо міністерство найближчим часом не прийме рішення, що робити, регулятор буде вимушений використати ці механізми.

Національний банк узяв паузу за рішенням питання про долю "Держзембанку". Затримка з ухваленням рішення пов'язана зі зміною уряду, але "перерва" НБУ підходить до кінця.

Топ-менеджер Нацбанку також заявила, що якщо банк не буде проданий, то він буде ліквідований. А надії на продаж не дуже-то багато.

Проблемний статус і подальша ліквідація погрожують також "Українському банка реконструкції і розвитку". Найближчим часом, згідно з вимогами Нацбанку, капітал банків повинен складати не менше 120 мільйонів гривень. Одному з банків бракує цілі 2 мільйонів гривень. Ті, хто не зможуть укластися в строк, будуть визнані проблемними, але будуть зобов'язані надати в 30дневный термін розумний план виходу з ситуації. Інакше, ці банки повинні будуть піти з ринку.

Стратегія державних банків припускає, що держава повинна вийти з несистемно важливих банків до кінця поточного року.

Топ-посадовець регулятора пояснила, що власник "Українського банку реконструкції і розвитку" спробував продати банк, адже у фінансової установи є капітал, активи, немає проблем з якістю і чистотою балансу. Але проблема в тому, що немає платоспроможного покупця. Тому Катерина Рожкова не виключила вірогідність ліквідації найближчим часом.