Бувають різні життєві ситуації і непередбачені неприємні повороти долі. Виникають випадки, коли позичальникові стає нічим платити заборгованість перед банком. Потрібно знати, що робити в цьому випадку.

Може статися що завгодно: втрата роботи, зменшення заробітної плати, хвороба своя або родичів. Слід наслідувати певні правила, щоб вийти з подібної ситуації з мінімальними втратами.

Якщо кредит оформлений під заставу, у важкій ситуації можна спробувати реалізувати запоруку. Звичайно, якщо йдеться про іпотеку, цей план неспроможний з огляду на те, що продаж може затягнутися на місяці. Тим часом, відсотки і штрафи продовжуватимуть нараховувати. Деякі банки в подібних ситуаціях йдуть назустріч свідомому клієнтові, не нараховуючи штрафи, не застосовуючи санкцій, але відсотки нікуди не подінуться і платити їх все одно доведеться.

У випадку ж з беззаставними кредитами дуже вірогідні судові розгляди або стягнення суми з поручителя. Можна позичити гроші у друзів або родичів, але не усі на це погодяться, та і іноді не у кого позичати. У разі обґрунтованого прострочення (клієнт може документально довести факт хвороби або втрати роботи), банк може запропонувати реструктуризацію боргу. Окрім реструктуризації можливо пере кредитування в іншому банку на вигідніших умовах або на більший термін, щоб було можливо зменшити щомісячні виплати. Але і реструктуризація, і перекредитування, зустрічаються не дуже часто і банк прийматиме заявку і рішення по ній в індивідуальному порядку. Кредитор піде назустріч позичальникові тільки при дотримання певних умов.

Банки більш охоче йдуть назустріч тим позичальникам, у яких раніше не було проблем з виплатами, "плям" в кредитній історії. Факт реструктуризації боргу буде відбитий в кредитній історії, тому клієнт може пізніше пошкодувати про своє рішення. Наступний кредит буде узяти набагато важче із записом про минулу реструктуризацію.