Клієнти, які мали справу з позиками, знають, що вибираю кредитну програму у різних банків, необхідно акцентувати свою увагу на повній вартості кредиту (ПВК) і ефективній процентній ставці (ЕПС).

Банки зобов'язані повідомляти цю інформацію в порядку консультації, до підписання кредитного договору.

У своїй рекламі банки, при вказівці розміру річної процентної ставки, не звертають увагу на додаткові витрати позичальників, які пов'язані з оформленням, видачею і погашенням кредитів. Хоча цей показник серйозно міняє суму витрат не на користь позичальника, таким чином, спотворює процентну ставку. При обчисленні ЕПС, можна врахувати усі нюанси клієнтських витрат і зборів. В результаті, стає відома істинна вартість кредиту. При розрахунку треба враховувати платежі за погашення основної суми боргу і відсотків; комісію за прийняття заявки і видачу кредиту; комісію за ведення позикового рахунку; комісію за розрахункове обслуговування і операції; витрати на реєстрацію і оцінку предмета запоруки; витрати по страхуванню позичальника або предмета запоруки і так далі. Виходить, що ПВК формується з усіх платежів, які обов'язкові при оформленні кредитного договору. А при розрахунку ЕПС не беруть до уваги платежі, які стягуються за невиконання позичальником договірних зобов'язань або пов'язані з наміченим порядком його дій.

Наприклад, банк встановив якусь комісію за дострокове погашення кредиту. У ефективній ставці сума цієї комісії не буде відображена, тому що дострокове погашення залежить безпосередньо від рішення позичальника. При уточненні ПВК кредитних карт нічого взагалі не можна спрогнозувати напевно. Навіть при повній відсутності додаткових комісій і зборів, ЕСП буде все одно вищий за процентну кредитну ставку.

Теоретично, обчислення можна провести самостійно, але який змив витрачати свій час і сили, коли банки повинні самі надати усю інформацію по першому запиту.