Банки, що діють в державі, перший раз за останні 13 місяців отримали прибуток.

Згідно інформації Національного банку України, загальна сума доходу склала 2,1 мільярда гривень.

На формування позитивного фінансового результату за звітний місяць вплинули значне скорочення об'ємів відрахувань в резерви (у квітні 5,7 мільярдів гривень, а в травні - 1,3 мільярда гривень) і різке зростання процентних доходів по кредитах, наданих фізичних особах. Таким чином, чистий процентний доход банків за травень склав 4,4 мільярди гривень, а чистий комісійний доход - 1,7 мільярда гривень.

Збитковими в травні стали 32 банки, їх загальні втрати склали 1,3 мільярда гривень. 74 банки отримали 3,4 мільярда гривень доходів.

За 5 місяців поточного року збиток діючих банків, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, скоротився в 2,6 разу, склавши 9,2 мільярда гривень. Минулого року цей показник за 5 місяців 2015 року складав 23,8 мільярда гривень.

Доходи українських банків за період з січня по травень 2016 року, відносно перші п'ять місяців 2015 року, скоротилися на 14,5% і склали 72,3 мільярда гривень.

Зниження доходів пов'язане з отриманням банками збитку від торгових операцій на суму 2,4 мільярда гривень. Прибуток за 5 місяців минулого року - 7,8 мільярда гривень. ще один чинник, що обумовлює зниження прибутку, зменшення процентних доходів по кредитах, наданих суб'єктам господарювання і фізичним особам, - на 4,5 мільярда гривень. В той же час процентні доходи по цінних паперах в поточному році перевищили 3,7 мільярда гривень.

Витрати українських банків в січні-травні 2016 року, знову ж таки, відносно аналогічного періоду минулого року, скоротилися на 24,7% і склали 81,5 мільярд гривень. Це пов'язано зі зменшенням об'ємів відрахувань в резерви.