Останнім часом банки вимогливіше стали відноситися до потенційних позичальників.

Криза змусила відноситися до клієнтів з підозрами і ретельно оцінювати ризики банку. Позичальники частіше стали діставати необґрунтовані, на перший погляд, відмови. Тому вони намагаються звертатися у банк не безпосередньо, а скористатися послугами кредитних брокерів.

Кредитні брокери співпрацюють з багатьма банками і володіють інформацією про існуючі кредитні програми, знають усі про продукти банку і усі "підводні камені".

Брокери одночасно працюють з декількома кредиторами, підбираючи клієнтові максимально відповідну, максимально вигідну програму, зводячи нанівець вірогідність відмови в оформленні кредиту. До того ж, багато співробітників фінансових установ сприймають клієнтів, які використовують допомогу брокерів як сумлінніших, відповідальніших платників. Цей стереотип, в принципі, обґрунтований.

По рекомендаціях експертів, краще звертатися до посередників, якщо клієнт зайнятий, щоб самим займатися вибором умов кредитування і оформленням документів, або якщо банк відмовляє йому при самостійному зверненні у банк.

Відмовити в оформленні кредиту можуть за наявності судимості у людини, відсутності довідки про доходи. Але в силах кредитного брокера домовитися з кредитором. Брокерові самому доведеться шукати підтвердження благонадійності і кредитоспроможності клієнта.

Брокерів рідко цікавлять великі суми кредитів, тому що їх винагорода обчислюється в процентному співвідношенні від розміру виданих коштів.

При виборі кредитного брокера слід бути особливо обережним, щоб не довіритися шахраєві. Така посередницька діяльність не ліцензується, пакет документів для оформлення брокерської контори потрібний мінімальний. Оформити фіктивне брокерське агентство зовсім нескладно.

Варто пам'ятати про мінімальні заходи обережності: не довіряти оголошенням на стовпах і у під'їздів; довіряти людям, які стверджують, що великий кредит без запоруки і поручительства можна оформити за годину; не варто зв'язуватися з посередниками, що пропонують оформлення кредиту за фальшивими (ними ж наданим) документами.