У "Дельта банку" не змогли в суді відстояти свої права на запоруки на суму 1,441 мільярди гривень у Державної іпотечної установи ДІУ).

У лютому 2013 року Державна іпотечна установа відкрила банківський рахунок, розмістивши на нім 2,137 мільярда гривень. Фінансова стабільність банку сильно похитнулася у вересні 2014 року, тому кредитна установа, щоб забезпечити гроші на цьому рахунку, передала, як запоруку, майнові права по кредитах на суму 1,441 мільярди гривень.

"Дельта Банк" збанкрутів у березні 2015 року. Тимчасова адміністрація фінансової установи вирішила, що передача цих запорук незаконна. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся до суду, з проханням визнати виведення активів "Дельта Банку" незаконним, пославшись на те, що тоді у банку діяли обмеження Національного банку України. Наприклад, регулятор заборонив фінустанові змінювати і реалізовувати запоруки по кредитах на суму від 10 мільйонів гривень.

Але для суду цей аргумент не став переконливим. 15 червня Господарський суд Києва відмовив "Дельта Банку" у визнанні незаконним договори передачі запорук. У рішенні суду по справі № 910/6052/16 говориться, що "Узгодження банком з представником НБУ операцій по зміні і реалізації закладеного майна по наданих кредитах по сумах понад 10 мільйонів гривень не забороняє банку укласти договір банківського рахунку з контрагентом і договори забезпечення по них".

Через питання активів Фонд гарантування вкладів не може розрахуватися з кредиторами "Дельта Банку". Особливо, із заможними вкладниками, депозити яких більше 200 тисяч гривень.

На таких угодах "Дельта Банк" втратив, в цілому, 20 мільярдів гривень з кредитного портфеля в 32 мільярди гривень. "Дельта Банк" судиться за активи зі своїми видатними клієнтами. У спробах повернути ці засоби, фінансову установу, у більшості випадків, терпить невдачі.