Окружний адміністративний суд Києва 22 червня відмовив в задоволенні клопотання представника Нацбанку про закриття справи "Платінум Банку".

На минулому засіданні суду, 9 червня Національний банк України заявив клопотання про закриття провадження у справі, тому що Національний банк не здійснював владні управлінські функції до ПрАТ "МТС Україна".

Слід згадати, що компанія "МТС Україна" просила суд визнати бездіяльність регулятора відносно неприйняття належних заходів реагування по віднесенню "Платінум Банку" до категорії проблемних протиправною у зв'язку з невиконанням зобов'язань перед "МТС Україна" по поверненню засобів за договорами банківського вкладу, термін виконання яких настав впродовж більш ніж 7 місяців.

Компанія зажадала зобов'язати Нацбанк віднести "Платинум Банк" до категорії проблемних банків. У рішенні суду говориться, що суд дійшов висновку, що клопотання відповідача про припинення виробництва безпідставно.

Оскаржена бездіяльність НБУ відносно неприйняття належних заходів реагування по віднесенню "Платинум Банку" до категорії проблемних, на думку компанії-позивача - "МТС Україна", привело до порушення його прав. Така бездіяльність була допущена суб'єктом владних повноважень у зв'язку з виконанням або невиконанням владних управлінських функцій, означає ця суперечка є публічно-правовою суперечкою - так стверджують в суді.

Тим часом, наступне засідання суду відбудеться 12 липня.

Раніше "Платінум Банк" в Господарському суді Києва добився тримісячного відстрочення повернення депозитів компанії "МТС Україна". Банку вдалося переконати суд не приймати рішення про негайне повернення вкладів на 250 мільйонів гривень, тому що це приведе до неплатоспроможності банку. Термін дії відстрочення збігає 14 липня.