Роман Шпек - голова Ради НАБУ прокоментував ситуацію, що склалася, навколо призначення Ради Національного банку.

Він сказав, що проблема і розбіжності пов'язані не з конкретними прізвищами кандидатів в члени Ради Національного банку, є претензії до самого парламенту, який не виконує покладені на нього обов'язки.

Голова Ради Незалежної асоціації банків України заявив, що досить дивно виглядає те, що у законодавчого органу не виходить визначитися зі своєю квотою кандидатів в наглядову раду Національного банку. Ще цікавіше те, що при цьому прибутковою частиною бюджету на поточний рік передбачені 38 мільярдів гривен прибутку Нацбанку за минулий рік, перерахувати засоби неможливо без рішення ради Національного банку України.

Що стосується ефективності роботи ради НБУ, Роман Шпек сказав, що одним з напрямів реформування, в умовах трансформації банківської сфери, є зміцнення корпоративного управління і банків, і регулятора.

У нової Ради Національного банку буде більше повноважень і контролю в організації роботи підрозділів внутрішнього аудиту, більше відповідальності за кадрові призначення.

Також він прокоментував питання необхідності розширенні повноважень і надання додаткових функцій Раді. Тепер Раді, імовірно, буде надано право вето, наприклад. Роман Шпек сказав, що немає необхідності в наданні НБУ нових функцій. Він вважає, що законодавством передбачені досить повноважень, щоб Рада працювала ефективно. Право вето взагалі зайве, оскільки тоді порушується принцип дворівневого управління. У комерційному банку наглядова рада не затверджує кредитний договір. Жоден орган не здатний підміняти інший, об'єднуючи функції обох.