Застава нерухомості, позика - зручні способи для отримання позикових коштів. Звичайно, бувають ситуації, коли власних фінансових коштів недостатньо, а позичити не у кого, або нічого. У такому разі, найоптимальніше рішення - оформлення позики.

Кредити підрозділяються на кредити із забезпеченням і без забезпечення.

Без забезпечення видають згідно з певним набором документів. Як правило, це паспорт і документи, які підтверджують платоспроможність і працевлаштування. Кредити із забезпеченням вимагають від позичальника поручительства від третьої платоспроможної особи, або надання майна під заставу.

Позика під заставу нерухомості має на увазі під собою, що ваша нерухомість на період надання кредиту знаходитиметься у кредитора в запоруці. У цьому немає нічого страшного, виселятися з квартири не потрібно, кредитор в ній не житиме. Єдині умови, квартиру продавати не можна, не можна допускати дій, які спричиняють за собою зменшення ринкової вартості майна. Такі позики зараз найбільш поширені. Видають їх майже в кожному банку. Окрім цього, у багатьох банків є оформлення запоруки на квартири родичів, друзів або знайомих позичальника, з їх згоди.

Розмір позики розраховують виходячи з доходу позичальника. Заставник - власник квартири.

Вибір банку потрібно довірити своєму особистому досвіду або позитивним відгукам знайомих. У кожному банку є найрізноманітніші програми кредитування. Позики під заставу нерухомості оформляють навіть в ломбардах. Позитивні моменти від оформлення позики в ломбардах являються мінімальний пакет документів і комфортніший, швидший процес оформлення. Зате процентна ставка за кредитами в ломбардах вище.

Як варіант, позику під заставу нерухомості можна узяти від приватного інвестора, але це досить ризикований варіант, що мають на увазі наявність довіри до інвестора, упевненість в його порядності.