"Зовнішекономбанк", що є російським державним банком, планує завершення переговорів з можливого продажу своєї української "дочки" - "Промінвестбанк" до середини наступного року.

Про це стало відомо одному з популярних засобів масової інформації від голови російського державного банку Сергія Горькова.

У лютому цього року "Зовнішекономбанк" вчинив докапіталізацію "Промінвестбанку" в лютому 2016 року на 56,2 мільярда рублів, а в червні - ще на 4,2 мільярда рублів. Окрім цього, Горьков заявляв у кінці півріччя, що державна корпорація восени активізує переговори відносно продажу українського банку.

Окрім "Промінвесту" в Україні, у корпорації з Росії є ще два комерційні банки в Росії ("Глобекс", "Зв'язок-банк") і один у Білорусії ("БелВЕБ"). У державної корпорації нова стратегія, по якій ці банки віднесли до непрофільних активів, від яких "ВЕБ" поступово позбавляється.

Питання про терміни реалізації і передачі ставити рано, вони залежать від конкретної ситуації на ринку. У Україні проходять переговори про можливий продаж, поки ще не можна сказати про конкретні терміни, але керівництво банку виражає надію, що вийде вийти з українського ринку до середини наступного року.

Глава "Зовнішекономбанку" також повідомив, що в купівлі українського банку зацікавлені декілька потенційних покупців.

Окрім цього російського банку, український ринок збираються покинути "Ощадбанк", "ВТБ". Є інформація, що "Ощадбанк" вів переговори про продаж своєї "дочки", проте вони не увінчалися успіхом. Банк продовжує пошуки покупця і зараз.

"ВТБ" зазнає серйозні збитки в Україні у зв'язку з неповерненнями кредитів і політизуванням теми присутності російських банків в Україні.