Детективи отримали офіційний дозвіл ознайомитися з документами, які містять банківську таємницю.

Згідно інформації "FinClub", 1 липня Солом’янський районний суд Києва дозволив детективам Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) тимчасово отримати доступ до документів Національного банку України.

Детективи зможуть вивчити документи, що містять банківську таємницю, і зробити копії з них, говориться в рішенні суду.

Рішення суду пов'язане з підозрою НАБУ відносно умисної розтрати Національним банком рефінансування на 12 мільярдів гривень, яке в 2014-2015 роках було видано шести банкам, у тому числі і "Дельта Банку".

Почало кримінальне виробництво НАБУ 27 квітня, по ч.5 ст.191 Кримінального кодексу. Слідчі антикорупційного бюро вважають, що керівництво Національного банку вступило в попередню змову із службовими особами банків, які отримували рефінансування. Це "Південькомбанк", банк "Київська Русь", "Міський комерційний банк", "АвтоКрАЗбанк", "Тера Банк", "Дельта Банк".

При цьому в антикорупційному бюро побоювалися загрози зміни або знищення речей або документів. У зв'язку з цим ще 16 травня суд вперше дозволив детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів банків, які знаходяться в приміщенні Нацбанку на вул. Інститутській, 9 на місяць. Детективам дозволили зробити копії документів. Але біля НАБУ опинилося недостатньо доказів, тому в доступі до матеріалів по рефінансуванню банків "Хрещатик" і "Фінанси і Кредит" було відмовлено.

У новому судовому рішенні також говориться, що в 2014-2015 роках службові особи семи названих банків (у списку немає "Міського комерційного банку") і Нацбанку, діяли за попередньою змовою з використанням коррахунків цих банків, відкритих в "Meinl Bank Aktiengeselschaft", вчинивши фінансові операції із засобами на 12 мільярдів гривен, які заздалегідь були витрачені в якості кредитів рефінансування вказаній банці, шляхом погашення кредиторський заборгованість підприємство, підконтрольний банка.