Вам терміново знадобилися гроші на дорогу купівлю, поїздку, автомобіль, квартиру, та що завгодно. Логічним кроком буде піти у банк, узяти потрібну суму в кредит. Але не все так просто, банки далеко не завжди видають кредити клієнтам. З чим же це пов'язано?

Банки найбільше побоюються неповернення кредиту. Тому, коли банк видає гроші клієнтові в кредит, він має бути упевнений, що йому їх повернуть. Тобто фінансові установи ретельно перевіряють платоспроможність клієнтів. Банк ризикує у будь-якому разі, але вважає за краще мінімізувати ризик і вводить обмеження при видачі засобів.

Круг позичальників обмежується банком по безлічі параметрів. Передусім, це вік. Ще кілька років тому оформити кредит люди могли на термін не більше, ніж їм залишилося до пенсійного віку. Зараз багато банок надають кредити на такий період, щоб позичальник до моменту погашення не досяг 75 років.

Другим обмеженням є доходи. У кожного банку свої вимоги до рівня доходів потенційних позичальників, але усіх їх об'єднує одно: клієнтам повинно вистачити доходи на погашення кредиту, і повинно залишитися на власні потреби. Чим більше доходів клієнта, тим більше вірогідності, що кредит йому оформлять.

Третє обмеження торкається способу підтвердження доходів. Тут ситуація теж залежить від вимог банку. У деяких банках беруть до розгляду тільки офіційні доходи. Інші набирають усього вигляду доходів, підтвердженого, хоч би побічно. Є і такі організації, в яких досить вказати джерело доходів, не підтверджуючи їх документально. Але таким клієнтам, як правило, видають кредити з підвищенням ставки відносно стандартної.

Також деякі банки беруть до уваги місце роботи і реєстрації клієнтів. Більшість банків кредитують тільки тих клієнтів, хто зареєстрований в тому ж регіоні, де розташований банк.