Споживчі кредити, які пропонують комерційні банки, спрямовані, в першу чергу, на задоволення різного роду потреб клієнтів.

Хтось використовує кредитні кошти для виконання ремонту, хтось - для відпочинку за кордоном, комусь потрібний величезний телевізор. Було б бажання і довідка про доходи, а кредитора завжди можна відшукати.

Усі види споживчого кредитування глобально можна поділити на дві категорії: цільові і нецільові. Цільові кредити оформляються на конкретну купівлю або поїздку, а нецільові видають клієнтові готівкою або перераховують на карту, і далі клієнт сам витрачає отриману суму на власний розсуд. Кредити готівкою на невідкладні потреби зазвичай обходяться клієнтам трохи дорожче за цільових, але, проте, користуються великою популярністю у позичальників. Це пов'язано з відсутністю інтересу з боку банку до мети кредитування, що дає додаткову свободу дій для позичальника.

Нецільові кредити бувають декількох видів, бажано, щоб кожен позичальник в них непогано орієнтувався. Нецільові кредити можна розділити на забезпечені і бланкові. Якщо йдеться про матеріально не забезпечений кредит, то банк обов'язково зажадає від позичальника надійного поручителя, або кредит обмежиться невеликою сумою. Максимальна сума бланкового кредиту залежатиме від банку, але зазвичай вона не перевищує 50-70 тисяч гривен. Кредитні карти зі встановленим на них лімітом, також вважаються одним із способів нецільового споживчого кредитування.

Що стосується максимального періоду, на який можна оформити нецільовий кредит, він складає не більше семи років. Природно, банк, встановлюючи термін по кредиту, виходитиме з розмірів доходів клієнта, суми кредиту і ставок, що діють на момент оформлення угоди. Чим менше доходів клієнта, тим на більший термін йому треба оформляти кредит, щоб платіж був порівнянний з його доходами.

У банку при оформленні кредиту клієнтові знадобиться певний пакет документів (як правило, банки вимагають одні і ті ж папери - паспорт, документ, що підтверджує доходи, копію трудової книжки). Про всяк випадок варто захопити водійське посвідчення, закордонний паспорт або який-небудь пропуск (у банку можуть попросити додатковий документ, що засвідчує особу). Заявку на кредит можна оформити заздалегідь через Інтернет, або безпосередньо у відділенні ба.

Як правило, банку потрібно 1-2 дні на те, щоб проаналізувати заявку клієнта, вивчити його документи і прийняти рішення про можливість видати кредит. Перш ніж подавати заявку на кредит (щоб процедура не виявилася марною), треба ознайомитися з обов'язковими вимогами банку до позичальників.