Національний банк України оскаржить рішення суду про визнання недійсним повторного рішення про ліквідацію банку "Союз".

НБУ збирається подати апеляцію на рішення суду першої інстанції про визнання недійсним рішення регулятора про повторну ліквідацію фінансової установи.

Раніше повідомлялося, Нацбанк постановою правління № 299/БТ від 28 квітня 2016 року повторно вирішив відкликати банківську ліцензію і ліквідовувати банк "Союз" за систематичне порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Уперше рішення про відгук банківської ліцензії і ліквідації банку Національним банком було прийняте 15 березня 2016 року (постанова № 162/БТ), проте 28 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і відмінив постанову про відгук банківської ліцензії і ліквідації банку "Союз". Пізніше, 26 квітня Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляцію НБУ і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду Києва набуло чинності. НБУ виконав рішення суду.

Враховуючи факт того, що у Нацбанку є інформація про численні зловживання у банку і акт про порушення банком фінансового моніторингу, правління центробанку прийняло нову постанову про відгук банківської ліцензії і ліквідації зазначеного банку.

Національний банк нагадав, що банк "Союз" в останні два роки неодноразово притягувався до відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу. Він також перешкодив перевірці у березні 2016 року, а після винесення ухвали про ліквідацію декілька днів не допускав представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у будівлю банку.