При отриманні кредитної карти зазвичай небагато замислюються, як її надалі закрити, не думаючи, що ця ситуація виникне надалі. Але непередбачені обставини трапляються.

Однією з причин може бути непотрібність карти. Витрати на обслуговування карти з нульовим рахунком доведеться платити, поки карта не буде заблокована. Такі неприємні ситуації виникають з багатьма банками. Незважаючи на погашений борг, банк має право стягнути деяку суму за обслуговування діючої незакритої карти.

При закритті кредитної карти треба враховувати, що на ній не повинно бути ніяких заборгованостей. Якщо такі є, їх необхідно погасити, а потім вже написати заяву у банк про своє намір закрити рахунок.

Власник карти пред'являє паспорт, письмову заяву, банк розглядає це прохання впродовж тривалого часу, як правило, не більше 45 днів відповідно до умов обслуговування і правил, прописаних в договорі.

Треба уточнити, чи знадобляться інші заяви, наприклад, на відмову від різних послуг, представлених з картою, або закриття інших карт цього банку. Деякі з таких оплачуваних послуг можуть бути у дії навіть при формальному закритті карти. У такому разі, заборгованість доведеться оплачувати колишньому власникові, інакше банк має подать до суду і стягнути штрафні санкції.

Після того, як будуть оформлені усі необхідні документи і заяви, слід узяти сповіщення об те, що вони взяті до розгляду, і уточнити день повторного звернення. Видану банком довідку необхідно ретельно перевірити на правильність вказаних в ній даних (реквізити, паспортні дані і інше) щоб уникнути можливих непорозумінь в майбутньому.

Треба враховувати, що у кожного банку можуть бути свої нюанси. Тому, передусім, необхідно ретельно ознайомитися з підписаним договором і правилами конкретного банку.