Клієнтам неплатоспроможних банків треба звертатися не до Адміністративного суду, а в Господарський.

Розглядаючи справу №21-286а16, Верховний суд ухвалив, що усі спори, що виникають на стадії ліквідації банку у зв'язку з визнанням його неплатоспроможним підвідомчі виключно Господарським судам, а не Адміністративним, як було раніше. Тепер у українських вкладників буде більше часу, щоб відстоювати свої права в суді.

Сюди ж відноситимуться суперечки про визнання протиправними дії (рішення) уповноваженого обличчя Фонду гарантування вкладів про визнання договору банківського вкладу нікчемним, справи про неправомірність дій уповноваженого обличчя Фонду, тяжби з вимогами включити клієнта банку в перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів по вкладах за рахунок Фонду. Усі ці справи тепер повинен розглядати Господарський суд, навіть якщо позивачем є не підприємство, а фізична особа. Завдяки цьому у людей буде більше часу для розгляду їх суперечок, це буде тільки на руку постраждалим вкладникам.

Фінансові експерти відмічають, що, хоча позиція Верховного суду досить спірна, вона допоможе захистити свої права вкладникам. Тому що терміни, в течії яких позивачі, чиї права порушені незаконними діями уповноважених осіб Фонду гарантування, в даному випадку складають 3 роки, а не 6 місяців, як в адміністративному процесі. Таким чином, вкладники фактично отримали другий шанс повернути гроші, що належать їм, з ліквідовуваних банків, шляхом визнання неправомірними дій уповноважених осіб Фонду і в зобов'язанні включити їх в перелік для виплати вкладів, що залишилися в ліквідовуваних банках.