Іноді може виникнути ситуація, коли терміново потрібні гроші. Та і придбана в кредит річ вже не здається такою привабливою і необхідною.

Розглянемо приклад продажу машини, за який ще не погашений кредит.

Перше, що приходить в голову - вкласти достроково бракуючу суму для подальшого продажу авто. Тут чинності набуває договір. Якщо в нім не вказані нюанси про дострокове погашення кредиту, то банк в праві відмовити клієнтові. У такому разі позичальник може написати заяву, де просить банк дозволу продати машину, і надає договір купівлі-продажу, який необхідно заздалегідь скласти в ДІБДР або у нотаріуса. Слід знати, перші допоможуть оформити документи дешевше, проте нотаріус все зробить якісніше. Потім клієнт погашає кредит на авто, і банк дає дозвіл на його продаж.

Юридично можливий варіант, коли здійснюється перезастава, якою можуть виступати квартира, дача і інше. Така процедура зажадає багато часу, сил і деяких грошових вкладень клієнта.

Клієнт може домовитись з потенційним покупцем про те, що авто буде продано за дорученням. Слід заздалегідь уточнити, чи дозволені ці дії згідно з угодою з банком. У разі позитивної відповіді, необхідно оформити у нотаріуса доручення на продаж машини на ім'я нового власника. Заплативши обумовлену суму клієнтові в повному розмірі, він тепер має прав погасити увесь кредит. При цьому формально власником машини залишається клієнт, але покупець без зусиль у будь-якому разі може виправити це, переоформивши авто на будь-яку іншу особу самостійно, нікого не повідомляючи про це.

Така схема дій зручна позичальникові, але викликає недовіру і безліч питань у потенційного покупця авто. Ризик занадто великий, оскільки покупець формально не є власником, а максимальний термін доручення коливається до 3-х років. Також відлякує відсутність гарантії, що клієнт не відмінить доручення у будь-який момент. В цьому випадку виявиться, що покупець не має ніяких прав на купівлю. У зв'язку з цим, цей варіант представляє труднощі більше з психологічної точки зору.