Кабінет міністрів встановив критерії при відборі банків для виплати зарплат бюджетникам і нарахування пенсій.

Відповідна постанова Кабміну №662 від 22 вересня 2016 року обнародувана на офіційному урядовому порталі.

Постановою встановлені нові критерії відносно банків, які здійснюватимуть виплати пенсій, грошової допомоги і заробітної плати працівникам бюджетних установ. Відбір таких банків здійснюватиметься єдиною комісією, створеною Мінфіном, за участю представників Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Держказначейства, Пенсійного фонду і Національного банку.

Уповноваженими на здійснення таких виплат можуть бути банки, активи яких складають не менше 1% активів банківської системи або контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, які мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу міжнародних рейтингових агентств або в яких держава володіє долею більше 75%.

При цьому, на час проведення конкурсу банки повинні відповідати наступним вимогам: впродовж останніх шести місяців Національним банком не застосовувалися заходи дії у вигляді обмеження, призупинення або припинення здійснюваних банком операцій; не мають фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів по сплаті зборів, штрафів, пені; не мають заборгованості по сплаті податків і зборів; здійснюють емісію електронних платіжних засобів (платіжних карток).

Також до таких банків або їх власників впродовж останніх 12 місяців не мають бути застосовані санкції. Згідно з постановою, у банків буде три місяці перехідного періоду для встановлення відповідності оновленим вимогам.

Кабінет міністрів затвердив макросценарій 2017 року із зростанням ВВП 3% при інфляції 8,1%.