У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб повідомляють, що права вимоги по кредиту банку "Форум" продані за більш ніж 158 мільйонів гривень.

27 вересня на електронному майданчику "Аграрної біржі" відбувся аукціон з продажу прав вимоги по кредиту юридичної особи в забезпечення якого передано маслоэкстракционный комбінат в Харківській області.

У повідомленні говориться, що із стартових 150,65 мільйонів гривень під час аукціону вартість активу виросла до 158,18 мільйонів гривень. На сьогодні це - найдорожчий лот, проданий у рамках реалізації активів ліквідовуваних банків.

Рішення про початкову вартість продажу активу, що знаходиться на балансі ПАО "Банк Форум", було прийнято Фондом 25 квітня і погоджено 5 травня Національним банком. Стартова ціна лота була визначена на рівні 215,21 мільйонів гривень.

Впродовж одного місяця перед торгами уся інформація про лот (опис запоруки, сума заборгованості) була представлена для потенційних інвесторів на веб-сайті Фонду і банку.

Перший аукціон з продажу цього лота був призначений на 21 червня на електронному майданчику ДП "СЕТАМ", але не відбувся зважаючи на відсутність учасників. Впродовж наступних двох місяців, торги по активу на тому ж майданчику проводилися ще тричі. Але у зв'язку з відсутністю як мінімум двох учасників аукціони визнавалися такими, що не відбулися, а ціна активу знизилася до 150,65 мільйонів гривень.

Після цього 25 серпня виконавчою дирекцією Фонду було прийнято рішення провести торги без зниження вартості по лоту на електронному майданчику "Аграрної біржі".

Аукціон відбувся 27 вересня, при цьому до участі в торгах були допущені три зареєстровані учасники. У результаті аукціон закінчився успішно, з підйомом ціни із стартових 150 мільйонів гривень до 158 мільйонів гривень. Зростання ціни в ході торгів склало 5% від початкової.

Зважаючи на те, що цей актив був в процесі продажу з травня 2016 року і пройшов через 5 аукціонів, можна стверджувати, що Фонду вдалося добитися максимальної ціни цього активу, а також швидко отримати плату за нього.