Синдикованим або консорціумним кредитом називається кредит, який група банків представляє одному позичальникові.

Позичальниками можуть виступати корпорація, уряд або великий проект, а також приватна особа. Форми синдикованого кредитування бувають як у вигляді відкриття кредитних ліній з можливістю їх комбінування, так і у вигляді фіксованих сум. Такий вид кредитування для підстраховування виникнення можливих ризиків кредитного портфеля одного банку застосовується, коли позичальник просить велику суму.

Банк, в який звернувся позичальник, виступає організатором кредиту. Перед банком-організатором ставиться завдання по підготовці для інших банків необхідних документів для подальшої участі в синдикації. Розробка і узгодження кредитного договору робиться в ході міжбанківських переговорів. Благонадійністю банку-організатора перед іншими банками, які є учасниками синдикації, являється те, що він виступає найбільшим кредитором.

Основна мета такого виду кредитування полягає в розподілі можливих дефолтних ризиків позичальника між рядом кредиторів. Стандартні кредитні пропозиції банків значно менші, ніж суми кредитування по синдикованих кредитах. Величезна шкода одному з кредиторів може нанести дефолт будь-якого з позичальників. Повернення боргу кредиторам позичальник здійснює рівними частками - це одно з умов синдикованого кредитування. Такий спосіб погашення кредиту передбачає отримання кредиторами 50% повернення своєї долі, якщо позичальник повертає 50% отриманого кредиту.

Процентна ставка по цьому виду кредиту розраховується згідно із ставкою Лондонського міжбанківського кредитування (Libor) або може бути фіксованою на термін кредитування. До середньострокових кредитів відносяться синдиковані кредити, що полягають на строк до п'яти років. Але можливе варіювання кредитними термінами від декількох місяців до чверті століття (25 років).