Увесь бізнес, який працює без касових апаратів, можуть змусити показати свої обороти.

До нього відносяться, наприклад, інтернет-магазини, кавамашини, таксісти, торгівля в кіосках.

На сьогодні мають право не реєструвати свої продажі 1-3 групи, у яких річний обіг не перевищує 1 мільйона гривень. Вони усі зможуть фіксувати через свої комп'ютери, смартфони, планшети в спеціальній базі продажу товарів і послуг.

Після затвердження нового способу обліку покупок, головний аргумент спрощувачів про те, що розрахунково-касові апарати дорогі для купівлі і обслуговування, втрачає свою актуальність.

Фінансовий експерт Василь Невмержицький сказав, що був знайдений шлях, щоб зменшити соціальну напругу. Тепер ніхто не може сказати, що касові апарати занадто дорогі для дрібного бізнесу, що їх немає, що він не показуватиме оборот. За усе це можуть просто закрити.

Звичайно, використання особистих гаджетів - це зручно, просто і дешево. Завдання підприємця - передача інформації про розрахункову операцію за допомогою програмного забезпечення, яке встановлене на його особистому комп'ютері або гаджеті. Покупець, за бажання, зможе отримувати чек по електронній карті.

Але з'являться нові складнощі. Потрібний постійний доступ до мережі Інтернет, введення коду товару, кількості, суми в спеціальній програмі на серверах Державної фіскальної служби. Час на розрахунок значно збільшиться.

Завдяки цій простоті і доступності, податковій стане легше контролювати підприємців. Тим більше, з наступного року розшириться перелік тих, хто потребує касових апаратів. Міжнародний валютний фонд взагалі проти спрощення, використовуваною юрособами для мінімізації податків.

Навесні у Фонді були розмови про скорочення спрощення до груп з оборотом на 300 тисяч гривень і 2 мільйонів гривень.