Іноді люди, звернувшись у банк за кредитом, дістають відмову, але до кінця не розуміють причин цього. Тоді вони звертаються до обізнаних людей - знайомих або просто на форуми, щоб спробувати зрозуміти, чому ж банк їм відмовив.

Необхідно розглянути принципи, якими керуються більшість банків в процесі ухвалення рішення по кредиту і чому зазвичай відмовляють клієнтам.

Банки майже завжди відмовляють людям, які працюють на певних посадах. У такому "чорному списку" професій співробітники поліції, таксисти, юристи, двірники і ще деякі. За статистикою, вони часто бувають неплатниками. Тому банки відносяться до них з недовірою. Звичайно, і серед таксистів, і серед поліцейських існують дуже акуратні позичальники, але для банків статистика - це безперечний аргумент. Хоча в деяких випадках банки погоджують кредити і представникам небажаних професій.

Ще бувають ситуації, коли кілька чоловік, працюючих на невеликому підприємстві, значиться у базі як неплатники. Тоді банк може відмовляти усім співробітникам фірми, що "провинилася".

Якщо у людини негативна кредитна історія, зіпсована попередніми кредитами, йому, швидше за все теж відмовлять. Платежі треба здійснювати своєчасно.

Рідко, але буває, що клієнтові можуть відмовити із-за дуже вже непрезентабельного зовнішнього вигляду. Так що з дачі у банк за кредитом йти не варто, особливо якщо, ремонтуючи огорожу, людина трохи розірвала куртку і забруднила брюки. А також не голився усі 3 дні, які там провів.

Приводом для відмови може послужити маленький стаж роботи потенційного позичальника. Якщо людина отримує велику частину зарплати "в конверті", банк теж може відмовити в наданні кредиту, або запропонувати меншу суму.

Оформляючи заявку на будь-який кредит, клієнт заповнює у банку анкету по запропонованій формі. Якщо надалі виявиться, що клієнт вказав недостовірну інформацію про себе, банк теж може кредит не дати.

А бувають і безглузді відмови. Приміром, якщо клієнт не дуже вдало пожартує. Тому із співробітниками банку в такій серйозній ситуації краще не жартувати.

Перераховані причини відмови є найбільш поширеними. Бувають, звичайно, і інші варіанти, але це основні.