Правління Національного банку України затвердило "Стратегію валютних інтервенцій Національного банку України на 2016-2020 роки".

Згідно з повідомленням на офіційному сайті регулятора, стратегія визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування і збереження гнучкого курсоутворення гривні.

Документ передбачає, що Національний банк може використати валютні інтервенції з метою виконання завдань згладжування функціонування валютного ринку, накопичення міжнародних резервів, підтримки трансмісії ключової процентної ставки в якості основного інструменту грошово-кредитної політики.

Директор Департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергій Пономаренко заявив, що представляючи розроблену регулятором стратегію валютних інтервенцій, Національний банк України планує мінімізувати присутність на валютному ринку у міру досягнення цільового рівня міжнародних резервів.

Він сказав, що у найближчому майбутньому вони все-таки намагатимуться збільшити ліквідність ринку, прибрати обмеження, зробити ринок ефективнішим і мінімізувати їх присутність на ринку. Сьогодні вони часто вимушені виходити на ринок і організовувати аукціони, але в майбутньому вони бачать свою присутність на ринку тільки в певних ситуаціях - при надмірній ліквідності і якихось шоках.

Серед чинників, що визначають потреби в інтервенціях, представник НБУ назвав рівень міжнародних резервів і ліквідність валютного ринку.

За словами Пономаренко, на сьогодні валютний ринок є не дуже ліквідним - з щоденним об'ємом близько 250-350 мільйонів доларів, у зв'язку з чим він залишається дуже чутливим до зовнішніх потрясінь і вимагає участі регулятора.

Як вже повідомлялося, з 9 червня Національний банк зняв обмеження на об'єм видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті.

Зокрема, був скасований ліміт видачі готівки в національній валюті через касу і банкомати, раніше встановлений на рівні 500 тисяч гривень, і підвищив удвічі ліміт видачі готівки в іноземній валюті і банківських металах - до еквіваленту 100 тисяч гривень на одного клієнта в добу.