Кредитування бізнесу без застави стає усе більш популярним і є відмінною можливістю для бізнесменів отримати інвестиції у свою справу за відсутності у кредитора якого-небудь заставного майна.

Для того, щоб краще зрозуміти принцип, необхідно розглянути конкретний приклад. Припустимо, деякий бізнесмен живе в місті Н., має свою справу, що продуктивно розвивається, і стабільний дохід. Прибутку в принципі вистачає. Машина теж є присутньою - хай і в кредит, зате хороша.

Але ось тільки кожній людині, тим паче успішнішому підприємцеві, завжди хочеться більшого - наприклад, розширення і поліпшення власного бізнесу, просування на ринок. Ось тільки готівки немає - усе знаходяться в обороті. Прикинувши, що для розширення бізнесу треба всього нічого, 1 мільйон гривень, з яких 350 тисяч гривень вже є, бізнесмен став думати, де ж добрати решту 650 тисяч. Варіант з поступовим накопиченням відразу відпав, оскільки, навіть відмовляючи собі у всьому і підтягнувши пояс тугіше, цю суму реально зібрати тільки роки за два. Другий варіант з кредитом виявився набагато цікавіший, та ось тільки відповідного заставного майна у нашого підприємця не було - та ж машина ще в кредиті, приміщення орендується, устаткування - вживане.

На щастя, є така послуга, як кредитування без застави, якою вже успішно користуються багато підприємців, проте при оформленні такого кредиту треба бути особливо уважним і не пропускати жодного пункту в договорі при його підписанні.

В процесі вибору банку для оформлення кредиту без застави необхідно врахувати такі особливості, як максимально можливий термін кредиту, тривалість оформлення кредиту, ефективна ставка при обліку усіх комісій, максимальна сума кредиту, яку можна оформити в цьому банку (у різних банків різні максимальні суми).

У деяких банків можна знайти досить-таки невелику кредитну ставку на рівні 10%, проте, з включенням усіх можливих комісій, переплата по кредиту може вийти в досить велику суму. Ефективна ставка кредиту включає різні комісії з кредиту, розрахунково-касове обслуговування і страховки, а також повна переплата по кредиту, враховуючи ставку.

Вибираючи термін кредиту, слід порівняти чистий прибуток, який залишається після виплати усіх витрат, з платежем по кредиту. 50-60% - це оптимальне співвідношення кредиту і чистого прибутку. Приміром, для 50 тисяч рублів чистого прибутку в місяць оптимальним є платіж в 25 тисяч гривен.

Більшість банків, які надають кредит без запоруки, оформляють його досить швидко, - впродовж одного-двох тижнів. Під час першої бесіди з менеджером банку в першу чергу необхідно уточнити перелік документів, необхідних для оформлення беззаставного кредиту.

В процесі вибору банку незайвим буде звернутися відразу в декілька, а потім порівняти їх умови кредитування.