Майже половина українців користується кредитами.

У зв'язку з економічною кризою, похитнулося економічне благополуччя багатьох структур, які займаються комерційною діяльністю. Але кредитні організації, які визнають, що вони збанкрутіли, все ще є. За останні два роки було ліквідовано більше 80 банків.

Між тим, не варто тішити себе думкою про можливість не повернути взяті в кредит кошти, якщо банк-кредитор оголосив про своє банкрутство.

Якщо банк визнав своє банкрутство, він перестає функціонувати як організаційна форма, і не зникає в особі засновника. У кредитної організації, яка оголосила себе банкротом, вилучається тільки ліцензія. Наявні кредитні договори і власність банку подаються на продаж. Іншій особі передаються борги позичальників, вони не підлягають анулюванню. Банк-банкрот продає цінний папір, що випускається, по іпотечних кредитах іншому банку.

Якщо з'являється інформація про майбутнє банкрутство банку, позичальникові слід стежити за станом справ цієї фінансової установи. Прояв уважності і обережності - дуже важливий момент при банкрутстві кредитуючого банку. Паніка або надії на анулювання кредиту в цих випадках недоречні.

Коли настає банкрутство, банк може звернутися із пропозицією про швидке погашення боргів до своїх позичальників, оскільки є вірогідність браку своїх ліквідних коштів. Достроковому і обов'язковому припиненню договору про кредитування за вимогами банків підлягають договори, що порушуються позичальниками.

За умови, що позичальник виконав повністю свої договірні кредитні зобов'язання, то можливий позов до суду банком буде розглянутий не в його користь. Усі рахунки збанкрутілого банку закриваються. Про зміну власника кредитної організації, яка збанкрутіла, мають бути оповіщені усі позичальники. У разі їх не повідомлення позичальники самі повинні звертатися у банк для отримання нових реквізитів.