Багатьом українцям знайома проблема занадто маленького офіційного доходу.

Так склалося, що, із-за податків, працедавцеві вигідніше провести офіційно маленьку зарплату, а іншу, велику частину, видати на руки "в конверті". Проблеми можуть виникнути при спробі отримати банківський кредит.

Багато банків пропонують скористатися кредитною програмою, яка передбачає відсутність довідки про доходи позичальника. Часто банки все ж вимагають від позичальника вказівки свого реального заробітку, хай і в довільній формі. Зустрічаються банки, що бажають, щоб позичальник вказав цю суму безпосередньо в анкеті. Але бувають навіть і такі банки, яких в принципі не цікавить, який у позичальника дохід.

Ясна річ, що без офіційного підтвердження доходу позичальника, банк дуже ризикує, що кредит йому не повернуть. Саме тому беззаставні кредити видаються досить рідко і з великим небажанням. Тому банк вимагає, щоб позичальник надав в якості заставного забезпечення майно, щоб забезпечити себе трохи.

При оформленні кредиту без надання довідки про доход, особливу увагу позичальникові варто звернути на прописану в кредитному договорі можливість закрити свій кредит достроково, а також на відсутність різних комісій. Зазвичай кредит без довідки про доход банк оформляє на максимально можливий в даному випадку термін, щоб щомісячні платежі по кредиту були максимально понижені, але у клієнтів, як правило, з'являється несподіване бажання зменшити час свого обтяження і погасити кредит до закінчення його терміну. Зверніть увагу і на санкції, які передбачаються у разі дострокового погашення боргу, оскільки він може дуже відчутно позначитися на сімейному бюджеті позичальника.

Таким чином, найчастіше банки оформляють споживчий кредит на невелику суму, не вимагаючи при цьому довідки про дохід.