У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який повинен забезпечити прозорість діяльності НБУ і підвищити його відповідальність перед суспільством.

Завдяки законопроекту можна буде визначити умови визнання діяльності регулятора неефективним, а також з'явиться можливість дострокового звільнення керівників центробанку.

Відповідний законопроект по забезпеченню прозорості діяльності Національного банку України і підвищення його відповідальності перед суспільством №5257 зареєстрований у Верховній Раде 10 жовтня.

Ініціатори документу - голова "Радикальної партії" Олег Ляшко, голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Сергій Рибалка, Віктор Галасюк (обоє - "Радикальна партія"), співавторами стали Максим Поляков ("Народний фронт"), Леонід Козаченко і Михайло Довбенко (обоє - партія "Блок Петра Порошенка"), Олег Лаврик ("Самопоміч").

За інформацією прес-служби Сергія Риболовля, законопроект пропонує посилення відповідальності керівників НБУ і визначення порядку їх дострокового звільнення.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики у своєму повідомленні вказав, що голова Нацбанку повинен нести персональну відповідальність за результати діяльності НБУ. Зараз главу регулятора за погану роботу і невиконання обов'язків звільнити не можна, тому що підстав цього немає в законі. Треба виправити те, що не визначений порядок дострокового звільнення керівників НБУ.

Окрім цього, депутатами пропонується конкретизувати термін, в який президент вносить до парламенту уявлення про дострокове звільнення глави Національного банку України, а також надати раді Нацбанку ефективні інструменти для оцінки роботи регулятора. Окрім цього, ряд пропонованих законопроектом змін торкається підвищення вимог до інформування суспільства про діяльність центрального банку.