У зв'язку з масовим банкрутством фінансових установ, українці побоюються зберігання коштів у банках.

По постійному скороченню депозитного портфеля фізичних осіб на рахунках українських банків, наочно видно зниження довіри до банківської системи. Згідно тільки офіційним даним, відтік по термінових депозитах фізичних осіб з 2014 року склав 36,1 мільярдів гривень. Про це стало відомо від виконавчого директора Асоціації захисту банків Оксани Чепижко.

Вона сказала, що закриття кожної фінансової установи це трагедія. Власники втрачають свій бізнес, колективи залишаються без роботи, а вкладники і представники бізнесу втрачають свої гроші. Із-за закриття банків, все більше число вкладників вимушене отримувати тільки лімітовані депозити у рамках 200 тисяч гривень за допомогою Фонду гарантування вкладів. Через абсолютно некомфортну процедуру відшкодування депозитів Фонду гарантування вже пройшли більше 1,5 мільйонів українців. Люди бачать, що відбувається постійне закриття банків і бояться вкладати свої кошти.

Оксана Чепижко порадила не панікувати, якщо банк, в якому був депозит, визнаний неплатоспроможним. Головне, негайно звертатися у банк і Фонд гарантування. Найголовніше не здаватися, а діяти. Необхідно звертатися у банк і Фонд гарантування, уточнювати в яку чергу виплат Ви потрапляєте. Якщо ж раптом Ваш депозитний договір визнаний нікчемним, необхідно обов'язково йти до суду.

Експерт упевнена, що довіра вкладників до банківської системи може повернути законодавчі зміни до Закону України про систему гарантування вкладів. Вона сказала, що дуже шкода - посадовці не модернізують один з найбільш важливих законів у банківському секторі. Вкладники не захищені державою абсолютно. А Фонду гарантування дійсно складно справлятися з тими об'ємами виплат, які необхідно виконувати через закриття банків.