Це станеться, якщо буде ухвалений законопроект, що передбачає підвищення максимальної гарантованої виплати по вкладах до 400 тисяч гривень.

Ініціатива зміни національної системи страхування вкладів шляхом підвищення максимально гарантованої виплати по вкладах до 400 тисяч гривень, викладена в законопроекті №5256, зареєстрованому в парламенті 10 жовтня.

Ініціатори законопроекту - представники депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшко - глава фракції Олег Ляшко, глава комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, глава комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, а також член комітету з питань аграрної політики і земельних стосунків Леонід Козаченко (фракція партії "Блок Петра Порошенка") і секретар комітет з питань податкової і митної політики Олег Крішин (фракція партії "Народний Фронт").

Реалізація положень законопроекту зменшить кількість неплатоспроможних банків, створивши умови для відновлення довіри до банків, заощадить засоби державного бюджету, Національного банку України (НБУ) і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) і зменшить соціальну напругу.

Законопроектом також пропонується встановити внесення банками регулярного внеску до Фонду на диференційованій основі, залежно від міри ризику в діяльності банку і встановити граничні розміри таких внесків - не більше 1,5% бази нарахування в національній валюті і 2,4% бази нарахування в іноземній валюті.

У пояснювальній записці до законопроекту підкреслюється, що вказані зміни дадуть можливість також підвищити і граничний розмір відшкодування вкладів фізичним особам (до 400 тисяч гривень). Таке підвищення є обґрунтованим, враховуючи інфляційні втрати, коливання валютного курсу і падіння купівельної спроможності гривні.