Представники фінансової компанії "Фагор" почали посилати позичальникам банку "Михайлівський" повідомлення, в яких вимагають терміново сплатити заборгованості за кредитними картками банку.

Ці повідомлення почали приходити після введення у банк тимчасової адміністрації.

У зв'язку з цим, співробітники НЬУ звернулися в ТОВ "Українське бюро кредитних історій" (УБКИ) з проханням звернути увагу на ситуацію, що склалася. Схоже, що фінансовій компанії "Фагор" була передана негативна кредитна історія позичальників ВАТ "Банк "Михайлівський". Громадяни почали скаржитися на передачу негативних кредитних історій фінансовій установі "Фагор" без всяких підстав. Усі історії сходяться в одному: люди мали досі незакриту заборгованість в "Банку "Михайлівський".

Представниками "ФК "Фагор" було повідомлено про передачу негативній кредитній історії в ТОВ "Українське бюро кредитних історій".

При цьому Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підкреслював неодноразово те, що відчуження прав вимог за кредитними договорами фінансової установи "Михайлівський", відбулося усупереч законодавчим нормам документу "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", по угоді, що не має сили, яка не має права породжувати які-небудь правові наслідки.

Сама компанія "Фагор" теж дізналася про нікчемність угоди від уповноваженого обличчя Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У Національному банку України відмітили, що на сьогодні "ПАО "Банк Михайлівський" залишається єдиним діючим кредитодавцем за укладеними раніше договорами з "Банком "Михайлівський". Більше того, провадиться досудове розслідування в кримінальному виробництві, присвяченому факту укладення нікчемної угоди. Кримінальна справа ведеться слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Києві.