Зважаючи на популярність товарних кредитів, незайвим буде визначитися з їх перевагами і слабкими сторонами.

Передусім, основним плюсом, приваблюючим клієнтів до цього виду кредитування, є швидкість оформлення : від 15 хвилин до 1 години. За цей термін проходить консультація із співробітником, який відповідає за оформлення кредитів, фотографування, перевірка правильності, коректності і правдивості заповнення документів, анкети, відправка документів до фінансової установи і, нарешті, винесення ухвали, безпосереднього підписання кредитного договору.

Така різниця в часі оформлення кредиту - в 4 рази - пов'язана з тим, що перевірка даних потенційного позичальника, проводиться вручну, якщо отримується товар, ціна якого перевищує певну суму. Тоді співробітник служби безпеки фінансової установи займається перевіркою телефонів, вказаних в анкеті, уточнює дані, а потім приймається рішення.

Саме оформлення кредиту відбувається на місці, в магазині. Уся популярність товарного кредитування полягає в можливості прийти в магазин без грошей, а піти з телевізором, пральною машиною, іншою технікою вже менш ніж за годину.

Для оформлення кредиту не знадобиться нічого, окрім паспорта і ще одного документу, що підтверджує особу. Це може бути ідентифікаційний код, водійські права, приміром. Є тільки одно умова - наявність позичальника реєстрації в регіоні присутності банківської установи. Багато банок сьогодні звертають увагу навіть на тимчасову реєстрацію. Варто відмітити, що треба добре пам'ятати усі назви установи, номера телефонів, де ви працюєте. Інакше, в кредиті можуть відмовити на етапі перевірки цих відомостей. Але відсоток відмов видати товарні кредити не так вже і високий, особливо порівняно із звичайними споживчими кредитами. Це пов'язано, в першу чергу, із спрощеною системою перевірки, крім того, зазвичай суми кредитів невисокі. Мобільні телефони, наприклад, банки прирівнюють до дефолтних товарів, по яких найчастіше фіксують випадки шахрайства, тому і відмовляють в таких кредитах частіше.

Після внесення первинного внеску, банк вважає позичальника благонадійним і видає кредит.