Національний банк підрахував збитки платоспроможних банків в третьому кварталі.

Банківська система повільно, але планомірно виходить з кризи, збитки скорочуються. Проте сумарний збиток за третій квартал склав 11,63 мільярдів гривень. Таким чином, третина усієї системи є збитковою. З початку року 35 банків втратили 20,38 мільярдів гривень, а прибуток загальним розміром 8,75 мільярдів гривень отримали 65 банків.

У банків з російським капіталом спостерігаються найбільші збитки. "ВТБ Банк" втратив більше усіх: за 9 місяців поточного року із-за формування резервів було втрачено 5,61 мільярдів гривен. Виконувач обов'язків директора фінансового департаменту "ВТБ Банку" Андрій Грищенко розповів, що це пов'язано з докапіталізацією на 8,9 мільярдів гривень в першому кварталі. Ситуація за підсумками року не особливо зміниться, банк однозначно закінчить рік зі збитком, але ще на етапі бізнес-планування це було ясно. Наступного року банк працюватиме у своєму звичайному режимі, сфокусувавшись на зниженні витрат і на оптимізації операційної моделі.

"Промінвестбанк" займає друге місце по збитку - 4,08 мільярди гривень, а "Ощадбанк" - третє (2,96 мільярди гривень). У усіх випадках головною причиною є резерви, але в усіх банках одноголосно заявляють, що ці втрати покриті додатковим капіталом.

Дочірні банки іноземних фінансових установ не змогли доки вийти зі збиткової зони. Так "Укрсоцбанк" втратив 2,77 мільярди гривен, "Укрсіббанк" - 978 мільйонів гривен.

У десятці збиткових банків також "Діамантбанк" (529 мільйонів гривень), "Альфа-Банк" (493 мільйонів гривень), "БМ Банк" (464 мільйонів гривень), "Укрексімбанк" (410 мільйонів гривень), "Платінум Банк" (334 мільйонів гривень). Серед причин часто називають кредити на окупованих територіях, які не повертають.