У тій або інший момент практично кожен українець стикається з оформленням кредиту у банківській установі або іншій кредитній організації.

Споживчі кредити задовольняють нестримне бажання і допомагають здійснити довгождані покупки побутової техніки, меблів і так далі.

Саме купівля товарів за допомогою оформлення споживчого кредиту на сьогодні є найбільш популярною сферою кредитування. Швидше за все, це пояснюється швидкістю надання цієї послуги. На місці купівлі оформити споживчий кредит можна всього за 15-30 хвилин.

Споживчий кредит можна оформити кредитором-банком або кредитором-організацією. Якщо оформляти кредит у банки, позичальник отримує в розпорядження матеріальні кошти, які витрачає на все йому необхідне, якщо в організації - позичальник отримує товар, за який розплачується частинами впродовж певного терміну.

Споживче кредитування припускає подання позичальником у банк заяви, що пояснює мету кредитування. Якщо заявка схвалена, він отримує гроші, які витрачає на свою мету : подорож, лікування, навчання, відпочинок і так далі.

Якщо кредит надається на велику суму, фінансова установа має право зажадати заставу (нерухомість, автомобіль, цінне майно).

Для того, щоб отримати за допомогою споживчого товару кредит, треба визначитися з товаром, заповнити анкету, яку запропонував співробітник банку або магазину, позначити термін кредитування і величину кредиту, товар, який бажаєте придбати в кредит.

Співробітник банку постарається визначити платоспроможність позичальника, поцікавившись, який рівень доходу у потенційного позичальника зараз, яке майно він може надати як запоруку.

Відсоткові ставки в споживчих кредитах дуже часто вище, ніж в інших видах кредитування, тому що банки рідко беруть заставу. Ризик неповернення для банку значно зростає, ось банк і компенсує його відсотковими ставками.