Згідно із законопроектом, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) повинен скрупульозно вивчити матеріали по кожній фізичній особі, який є вкладником.

Виплата відшкодування засобів повинна початися впродовж 20 робочих днів з часу набуття закону чинності.

Законопроект називається про "Відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських і інших фінансових послуг" (від 11.11.2016 № 5390). Передбачає проект розподіл гарантій повернення коштів за допомогою системи гарантування вкладів, посилення відповідальності фінансових установ на обдурених вкладників. Законопроект вже зареєстрований у Верховній Раде 14 листопада 2016 року президентом Петром Порошенком.

Якщо виходити із законопроекту, кошти, отримані як позика або вклад від фізичної особи до небанківської фінансової установи через банк, що виступив повіреним, а також на день вступу цього законопроекту в силу віднесений до категорії неплатоспроможних, прирівнюється до вкладу. Виключенням є ситуація, коли банк проінформував фізичну особу про поширення гарантій на його кошти, і є підпис клієнта про це. У інших випадках, передбачених нововведенням закону, фізична особа стає вкладником, і у нього з'являється право отримання відшкодування коштів.

Також в законопроекті пропонується встановлення заборони для фінансових установ займатися залученням коштів фізичних осіб, отримання позики, із зобов'язанням їх повернення, якщо тільки це не передбачається законом про діяльність конкретної фінустанови. Банк повинен у письмовій формі заздалегідь провести ознайомлення клієнта про нерозповсюдження на кошти гарантій по відшкодуванню коштів ФГВФЛ.

Законопроект з'явився не випадково. Його мета, попередження надалі реалізації схеми, за допомогою якої банк "Михайлівський" обдурив 14 тисяч фізичних осіб на 1,5 мільярда гривень.