Валерія Гонтарева - голова Національного банку України заявила, що Нацбанк підтримує уся прогресивна світова громадськість, а українські політики-популісти руйнують це.

Вона попросила українців не піддаватися на сумнівні провокації від акціонерів банків-банкротів і недобросовісних політиків, що ведуть інформаційну атаку відносно НБУ.

Гонтарева також призвала громадян замість цього вимагати від політиків виконання їх роботи в ухваленні важливих для України законів, а від акціонерів банкротів - негайного повернення коштів держави і вкладників. Вона заявила, що економіка - не місце для популізму. Також, згідно з її словами, популістські заяви вигідні власникам збанкрутілих банків. Національний банк заважає їм проводити сумнівні махінації по виведенню коштів з банків для кредитування свого бізнесу депозитами. Вони ще і не хочуть повертати свої борги.

Валерія Гонтарева закликає депутатів завершити політичні інсинуації, щоб ефективно разом працювати над реформуванням фінансового сектора. Вона сказала, що краще ухвалювати корисні закони, чим проводити мітинги, виступати на ток-шоу і вигукувати політизовані гасла. Від кожного залежить добросовісне виконання конкретно його роботи.

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності розглядає законопроект, що стосується діяльності Національного банку України. Він відноситься до "прозорості" діяльності Нацбанку, введення особистої відповідальності голови НБУ і його заступників за результати діяльності регулятора. Ініціатори законопроекту № 5257 - голова "Радикальної партії Ляшко" Олег Ляшко, голова комітету Верховною раді з питань фінансової політики Сергій Рибалка.