Національний банк України спеціально найняв зовнішніх юристів, щоб працювати з боржниками.

Зовнішні юристи працюватимуть нарівні з штатними фахівцями.

Директор Департаменту управління рисками Національного банку України Ігор Будник заявив, що треба користуватися аутсорсінгом. Основна функція регулятора, як центрального банку країни, підтримувати фінансову і цінову стабільність. У нього немає функцій агентства по вибиванню активів, по контролю кредитним портфелем. У Нацбанку немає потреби утримувати автомобільний парк, самостійно займатися прибиранням своїх приміщень. Не гірше за державних управлінців приватний сектор здатний займатися юридичною і судово-претензійною роботою.

Також посадовець розповів про те, що Заморський уточнив - зовнішніх юристів залучатимуть до роботи тільки в певних ситуаціях. Він сказав, в Нацбанку не згодні з тим, що юристи на аутсорсі мають бути за все відповідальні. Є певні риски в роботі з ними. Звичайно, це велика вартість послуг, підвищення ризиків появи корупційною складовою. Для того, щоб понизити цю загрозу, усіх юристів, яких залучають до співпраці, ретельно перевіряють.

Зовнішні юристи займатимуться позовами до поручителів. Зараз розробляється програма, що описує ті ситуації, в яких треба і притягуватимуться зовнішні юристи. Це займе певний термін. Але гроші будуть повернені завдяки такій співпраці.

Варто згадати, як у кінці 2015 року Національний банк став позивачем по справі акціонера банку "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго, банків "VIBBank", "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка, установі "Дельта Банк" Миколи Лагуна, "Імексбанку" Леоніда Клімова. Загальна суму виданих кредитів склала 11,46 мільярдів гривень.