Необхідно врегулювати питання надання банківських гарантій, виконання зобов'язань перед митними органами, які нададуть право на відшкодування податку на додану вартість перед фіскальною службою з бюджету.

Поки що ситуація з наданням цих гарантій на ринку невизначена.

З відкритим листом до Прем'єр-міністра України, міністра фінансів разом звернулися Американська торгова палата в Україні і Асоціація "Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати", Незалежна асоціація банків України (НАБУ). Вони хочуть вирішення питання надання банківських гарантій, виконання зобов'язань при відшкодуванні ПДВ перед органами, пов'язаними з митницею.

У НАБУ повідомили, що фіскальна служба не допускає банківські установи до видачі митних гарантій.

Згідно з Митним кодексом, один із способів забезпечення оплати митних платежів - фінансові гарантії. Гарантами можуть стати самі банки, страхові компанії, юридичні особи, що є незалежними фінансовими посередниками, відповідають встановленим критеріям.

У асоціації банків вважають, що фіскальною службою контролюється процес відповідності параметрам, велика частина яких - в компетенції Нацбанку і є можливість штучно впливати на процес надання статусу гаранта. Але у банків не виходить отримати цей статус у зв'язку з тим, що діюча процедура - непрозора і незрозуміла.

У Національній асоціації банків знають про те, які 4 великі банки подавали в ГФС документи на акредитацію, але потім не отримали статус гаранта. Таким чином на фінансовому ринку і склалася ситуація невизначеності, яка торкається отримання гарантій для виконання зобов'язань перед митними органами.