Голова парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка виступив учора на засіданні "круглого" столу, розповівши про законопроекти, що стосуються підвищення прозорості і підконтрольності суспільству НБУ і ФГВФЛ.

Декілька десятків експертів, учених-фінансистів, банкірів, зібралися в профільному комітеті Верховної Ради, щоб обговорити законопроекти, які торкаються прозорої діяльності Національного банку України, збільшення його відповідальності перед суспільством, внесення змін до закону Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Сергій Рибалка заявив, що незалежність Нацбанку не може виражатися у безконтрольності його діяльності, безвідповідальності його керівництва за прийняті ними рішення, політику, що проводиться.

Він сказав, що експерти не даремно висловлювали до роботи Національного банку багато претензій, він не зупинятиметься на них знову. Торкалися претензії сильного монетарного здавлення економіки, регулювання валюти, чищення банківської системи. Іноземні профільні фахівці відмітили надмірну закритість Національного банку, відсутність взаємодії між НБУ і урядом.

Чиновник також відмітив, що новації, які були ініційовані у банківському вітчизняному законодавстві, повинні в Національному банку побудувати систему внутрішнього контролю, Конституція це завдання покладає на Раду Національного банку.

Він переконаний, що саме у зв'язку з цим треба цьому органу надати справжні механізми, щоб оцінювати роботу Правління головного фінансового регулятора України.

Сергій Рибалка сказав, що при розробці змін законодавства члени комітету, притягнені експерти, користувалися успішним подібним досвідом європейських країн.