Депутати пропонують ухвалити новий закон, який заборонить Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вимагати додаткові документи, не передбачені профільним законом, з постраждалих вкладників.

Мета вимоги принести додаткові документи - затягування термінів виплат компенсацій.

У Верховній Раді цього тижня позафракційним депутатом Євгенієм Муравйовим зареєстрований законопроект №5468 "Про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (відносно заборони вимоги надання додаткових документів).

Автор документу завірив, що закон для потерпілих від махінацій "Михайлівського", який вступив в силу 19 листопада, по факту не працює. У людей не виходить офіційно зареєструватися як постраждалі вкладники і отримати до 200 тисяч гривен відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, як це передбачається згідно з чинним законодавством.

Муравйов в пояснювальній записці до законопроекту уточнює, що, щоб сформувати список постраждалих вкладників, ФГВФЛ вимагає надати оригінал і нотаріально завірену копію договору, який укладений з небанківською фінансовою установою через банківського повіреного. Але це суперечить вимогам підпункту 3.3 пункту 3 глави 7 "Порядку здійснення нотаріальних дій нотаріусами України". Тому нотаріуси відмовляються засвідчувати копії договорів, які вимагає Фонд.

Депутат наполягає, що люди, яких прирівняли до потерпілих вкладників, не повинні надавати більше документів, ніж банківські вкладники. До них не має бути більше вимог. Фонд повинен припинити працювати за подвійними стандартами. ФГВФЛ вимагає від фізичних осіб зробити щось незаконне, що свідомо не може бути виконане.