Впродовж декількох років триватиме поліпшення роботи банку.

Зараз відбувається підготовка до приватизації "Ощадбанку". Це є перспективою на найближчі декілька років. Про це розповів Антон Усов - старший радник по зовнішніх зв'язках Європейського банку реконструкції і розвитку.

Банкір відмітив, що меморандум про співпрацю ЄБРР і "Ощадбанку" містить поетапний і чіткий план дій, Європейський банк не відступатиме від нього.

Усов підкреслив, що в плані прописаний план реформ банку. Відхилень від нього не передбачається. Чиновники ввели в оману людей. Багато хто тепер думає: раз ЄБРР прийшов, інвестиції будуть вже завтра. Ця помилкова думка. Безліч фахівців працюють над банком, працюють, щоб він став цікавим.

В першу чергу, це передбачає технічну допомогу "Ощаду".

Банкір відмітив, що банк потребує комерціалізації. Якщо подивитися на філіальну мережу, можна зрозуміти, що банк пропонує, від чого можливо відмовитися. Завдяки цьому можна з'ясувати, як банк діятиме з тими нововведеннями, яких не було раніше.

Окрім цього передбачається оцінка якості управління, контролю ризиків і якості банківського портфеля.

Має відбутися серйозна робота. Банку потрібно було придбати цінні папери. Його зобов'язували їх купувати. У меморандумі є програма, спрямована на поліпшення операційних можливостей "Ощадбанку".

Для кожного етапу передбачили показники успішного втілення в життя конкретного завдання. Досягнення її приводить до можливості переходу до наступних етапів вдосконалення роботи.

Усов додав, що структура є великою і громіздкою, на відміну від приватних банків, що динамічно-розвиваються. Існує певна ієрархічна структура, яка не виправдана з точки зору комерційної організації. Хоча інакше і бути не могло з точки зору державної структури. Міняти належить багато що.

Продаж банку планується здійснити до 2022 року.