Це рішення Національного банку можна зв'язати із споживчою інфляцією, яка привела до необхідності контролю зростаючих витрат державного бюджету у кінці року.

Учора, 8 грудня регулятором було озвучено рішення про те, що облікова ставка залишається незмінною. Олександр Вальчішен - керівник аналітичного підрозділу групи ICU сказав, що цей крок цілком логічний.

Експерт заявив, що рішення Національного банку цілком обґрунтоване і обумовлені декількома причинами.

Передусім, треба сказати, що споживча інфляція в країні п'ять місяців трималася на рівні 7-8,4%. Вона була основою для зниження ставки Національного банку влітку і осінню 2016 року. У жовтні вона виросла до відмітки 12,4%. Експерт пояснив, що таке значне прискорення інфляції, хоча і із-за ефекту тарифів, фактично нівелювало простір для дій НБУ в сенсі зниження облікової ставки.

Також треба відмітити, що четвертий квартал, що є кінцем року, традиційно вважається для української економіки самим уразливим. У уряду ростуть витрати, пов'язані з реалізацією закону про державний бюджет.

Збільшується дефіцит - збільшується потреба регулятора "стерилізувати" нові резервні гроші за допомогою продажу депозитних сертифікатів, щоб забезпечити нівеляцію небажаного тиску на валютний курс.

Подальші дії регулятора, згідно із словами Олександра Вальчішена будуть пов'язані з рівнем інфляції. Очікується її стійкість на рівні 12% - до кінця лютого, а після - вона сповільниться. Ще один чинник впливу - ситуація на зовнішніх ринках, де є вплив посилення позиції долара і невизначеності через політику Трампу в міжнародній торгівлі.

У багатьох країнах Центральні банки займаються переглядом своєї недавньої політики відносно зниження ставок.