В четвер, 8 грудня були призупинені виплати по Загальному реєстру вкладників банку "Банк Михайлівський". Але вже у кінці цього тижня, 16 грудня обіцяють відновлення виплат з доповненим реєстром вкладників.

Обдурені вкладники і експерти упевнені, що, затвердивши спочатку неповний реєстр вкладників ПАО "Банк Михайлівський", Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) було порушено законодавство в спробах заощадити більше 1 мільярда гривень.

На офіційному сайті Фонду вказано, що відновлять виплату засобів не пізніше за 16 грудня цього року. З 8 до 16 грудня буде зроблено доповнення Загального реєстру вкладників, що мають право на відшкодування засобів завдяки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з даними Фонду, що вступив в силу 19 листопада цього року Закон "Про внесення змін до деяких законів України відносно відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб збитку, заподіяного зловживаннями у сфері банківських і інших фінансових послуг" вимагає реалізації рішення об формування списку фізичних осіб, які прирівняні до вкладників ПАО "Банк "Михайлівський", для того, щоб включити їх в загальний реєстр для виплат.

У період з 15 липня по 1 грудня 2016 року вже отримали відшкодування майже 22 тисячі вкладників на загальну суму 1 мільярд 290 мільйонів гривень.

Вкладники, у яких є на руках договір з ПАО "Банк Михайлівський" з нетерпінням чекають появи нового реєстру вкладників, сподіваючись, що з 16 грудня поновляться виплати вже по оновленому реєстру.

Член ініціативної групи вкладників "Михайлівського" Григорій Лукашенко повідомив, що далеко не усі вкладники отримали свої гроші від Фонду, притому що мають на це право. По підсумку постраждало близько 30 тисяч чоловік. Фонд гарантування вкладів поки що виплатив тільки 40% необхідної суми.

Деякі економісти припускають, що пауза у виплатах насправді може бути пов'язана з відсутністю засобів у Фонді.