Регулятором розроблений порядок перерахування своїх запасів готівкових коштів в уповноважені банки. Про це стало відомо з офіційного сайту НБУ.

Згідно з постановою № 408, до зберігання запасів готівки Національного банку залучатимуть банки, які отримали статус уповноважених завдяки проходженню відбору, який відповідає критеріям Національного банку України.

Згідно з цією угодою, ці банки можуть зберігати запаси готівки Нацбанку, і, якщо дозволить регулятор, підкріпити свою операційну касу цими запасами для касового обслуговування клієнтів, інших банків.

Окрім цього повідомляється про те, що порядок передачі цих запасів грошей Національним банком на зберігання банкам розроблений як частина Концепції організації готівкового звернення в Україні, яка затверджена регулятором у вересні цього року і передбачає процес переходу від частково контрольованої моделі організації готівкового звернення, яка діє в країна, до делегований модель.

Концепцію по готівковому зверненню Національний банк представив банківському співтовариству. У її основі лежить часткова передача функцій регулятора в регіонах для інших учасників ринку. Серед них банки і компанії Cash - in - Transit (СІТ- компанії).

Таку ж модель використовують у ряді країн: Бразилія, Великобританія, Голландія, Фінляндія, Швеція. Така модель сприяє зниженню витрат на готівковий оборот, розвиваючи конкурентний ринок інкасаторських послуг і знижуючи частину готівкового звернення на користь безготівкового.

Згідно з оцінками регулятора, минулого року доля Національного банку в усьому об'ємі операцій банків по забезпеченню готівкою була усього 28%. Інші 72% складав міжбанківський ринок, в якому Національний банк не бере участі.