Перед кожним Новим роком і Різдвом банки традиційно пропонують людям підвищені депозитні ставки. Але цей рік стане виключенням.

Раніше надлишок грошей банки вкладали в кредитування, часто споживче, що допомагало українцям зі святковими витратами. Але зараз такі кредити видають "із скрипом". Велике корпоративне кредитування зовсім пішло на задній план. Це привело до надмірної ліквідності.

Ще одна причина відсутності таких депозитних акцій - заборона Національного банку збільшувати відсотки по депозитах. Регулятор пригрозив серйозно карати фінансові установи за збиткову роботу. Витрат в системі, навіть збитків, і так багато, щоб посилювати їх дорогими депозитами.

Ігор Львов - керівник роздрібного бізнесу "Агрокомбанку" відмітив, що сьогодні залучення депозитів передбачає високі процентні витрати, доходів же від цього ніяких немає. Не кого кредитувати, тому акції і не влаштовують. Депозитні акції були б з більшою вірогідністю, якби були черги за отриманням кредитів.

Якщо хтось має намір все ж знайти місце, куди можна вкласти гроші під більш високий відсоток, слід вивчити пропозиції тих банків, у яких низька ліквідність. Андрій Пономарьов - фінансовий директор казначейства Комерційного індустріального банку говорить, що установи саме такого типу пропонують людям підвищення доходності, при цьому не підвищуючи відсотки для усіх вкладів, а пропонуючи "ексклюзивні" пропозиції.

Для того, щоб передбачити, де будуть подібні акції, варто вивчити, хто пропонував найкращі акційні депозити минулого року. Можливо, ще з'явиться декілька банків, яким потрібні засоби для закриття фінансового року. Тоді вони запропонують по вкладах підвищені відсотки.

Найбільші ставки по депозитах в гривні сьогодні досягають 23-26% річних. Відсоток залежить від терміну депозиту. При цьому середня доходність в гривні по депозитах складає 14-17,5%, залежно від терміну. Головне не перестаратися в гонитві за високими ставками. Слід пам'ятати, що, чим вище у банку відсоток, тим вірогідніше його закриття найближчим часом.