До кінця цього року великі і багато середніх банок повинні встигнути завершити свою капіталізацію за новими вимогами регулятора.

У декількох фінансових установах виникла проблема з негативним капіталом. Серед них велика фінустанова - "Platinum банк". Його капітал складає - 162,5 мільйонів гривень.

Згідно інформації ЗМІ "Звістки", Борис Кауфман (один з акціонерів банку) пообіцяв підвищення капіталу банку на 120 мільйонів гривен, і вже подав документи в Національний банк по цьому привід. Але гроші так і не були внесені. Ходять чутки, що це тому, що у бізнесмена немає можливості підтвердження легальності цих грошей.

Як би то не було, навіть 120 мільйонів гривень недостатньо, щоб стабілізувати роботу "Platinum Bank". Невідомо, чи потягнуть акціонери необхідні вкладення, і чи захочуть взагалі рятувати банк.

У пресу ще восени поступила інформація від екс-директора департаменту ліцензування НБУ Олександра Завадецького. Він підтвердив, що у банку дійсно виявили значні проблеми в ході проведення стрес-тестів. Зокрема, відмітили "виведення" засобів на пов'язаних осіб. Екс-директор підкреслив, що у банку є шанси вижити тільки якщо його власниками буде проведена докапіталізація. Завадецький ще кілька місяців тому акцентував увагу на тому, що Національний банк в ситуації, що склалася, повинен був заборонити банку приймати кошти вкладників. До того ж, процентна політика банку привертає увагу і у небанківських експертів теж. Ставки по депозитах помітно вище за ринкових, а по кредитах - нижче ринкових.

Порівняно недавно Катерина Рожкова стала заступником голови Національного банку, який курирує в Нацбанку нагляд за фінансовими установами. Вона довгий час працювала в "Фінбанку" і "Platinum Bank", які належать Борису Кауфману. Тому у деяких аналітиків з'явилися підозри, що Рожкова допомагає утриматися на плаву "Platinum Bank".