Банки зменшують кредитний портфель, хоча ставки знижуються.

Представники Національного банку повідали про тенденції на ринку кредитування в звіті про фінансову стабільність. Виходячи з оцінок регулятора, цього року кредитування було нерівномірним і досить в'ялим, при тому, що у банків була достатня ліквідність. Сталося скорочення загального кредитного портфеля. В той же час, гривневі кредити по підприємствах зростали, валютні - скорочувалися. Кредитний портфель, засобів, виданих населенню, продовжує знижуватися.

За підсумками 10 місяців цього року, загальний кредитний портфель платоспроможних банків був 942 мільярди гривен. Впродовж січня-вересня залишок кредитів, який був виданий підприємствам і домогосподарствам платоспроможними банками, став менше на 2,6% по фіксованому курсу.

Минулого року, найбільші кредитні портфелі були у "ПриватБанку" (180 мільярдів гривень), "Ощадбанку" (65 мільярдів гривень), "Укрексімбанку" (55 мільярдів гривень), російського "Ощадбанку" (40 мільярдів гривен), "Укрсоцбанку" (33 мільярди гривень).

У десятці лідерів за розміром кредитного портфеля також виявилися "Альфа Банк" з 29 мільярдами гривень, "Промінвест" (26 мільярдів гривень), "Райффайзен Банк Аваль" (25 мільярдів гривень), "ПУМБ" (25 мільярдів гривень), "Укрсіббанк" (18 мільярдів гривень).

За перші три квартали року кредити домогосподарствам на споживання і нерухомість знизилися по фіксованому курсу на 5, 17 % відповідно. На ринку кредитування ситуація мало змінилася з минулого року, виходячи з думки банкірів. Кредитування обмежується низькою платоспроможністю населення, високими процентними ставками. Але попит на кредитні продукти серед населення повільно, але вірно збільшується.

Учасники ринку не чекають глобальних змін наступного року.