Міністерство фінансів на офіційній сторінці в соціальній мережі "Facebook" опублікувало відео, в якому повідомляється, чому потрібний перехід "ПриватБанку" в державну власність.

У відеоролику розповідається про процес переходу найбільш великого банку країни в держвласність.

У повідомленні Мінфіну відзначається, що, напевно, вже багато хто чув об передачі "ПриватБанку" в державну власність. У короткому ролику розповідається про те, чому цей крок був такий потрібний, а також, чому можна бути упевненим у своїх вкладеннях.

У ролику повідомляється про те, що у банку були різні системні проблеми, власники просили допомогти вирішити їх, а держава з готовністю відгукнулася на цей крик про допомогу. У відеоролику підкреслюється, що це був єдиний шанс збереження грошей 20 мільйонів українців - саме стільки вкладників у "Привату". Завдяки цьому вдалося врятувати фінансову систему країни, забезпечити стабілізацію роботи фінансової установи.

У банк вже ввели тимчасову адміністрацію, але він продовжує працювати в звичному режимі. Також стверджується, що власники згодні на компенсацію усіх необхідних витрат. У клієнтів зараз є повний доступ до своїх рахунків. Окрім цього, Міністерство фінансів підкреслює, що націоналізація "ПриватБанку" підтримана іноземними партнерами, серед яких Міжнародний валютний фонд і Європейський банк реконструкції і розвитку.

Тимчасову адміністрацію в "ПриватБанк" ввели ще 18 грудня, в неділю. У Нацбанку заявляють, що фінансовою установою не виконувалися умови резервування, у банку є серйозні борги по кредитах регулятора. Зараз загальна заборгованість "ПриватБанку" по рефінансуванню складає 19 мільярдів гривен, 14 мільярдів з яких є простроченою заборгованістю. Про це повідомила голова регулятора Валерія Гонтарєва.