І стосується це не лише карт "ПриватБанку", але і інших фінансових установ.

За розрахунок готівкою в деяких магазинах покупцям навіть пропонують знижки.

Для багатьох українців звичнішим є тримати свої заощадження на платіжних картках. Для них зараз дуже незручний час, і проблематично навіть купити хліб, незалежно від того, як багато грошей на карті.

Річ у тому, що багато магазинів, деякі продуктові мережі не хочуть приймати до оплати картки не лише націоналізованого "ПриватБанку". Вони перестраховуються і не приймають картки взагалі.

Минулого тижня онлайн-майданчики перестали брати карти "Привату", коли з'явилася відразу безліч чуток з усіх боків, що стосуються можливої націоналізації найбільшого банку країни.

Багато хто скаржиться на те, що неможливо розплатитися картами "ПриватБанку" в мережі "АТБ" в деяких великих містах, наприклад, в Дніпрі і Харкові.

Згідно з даними Асоціації постачальників роздрібних мереж України, на вихідних не в усіх київських магазинах мережі "Сільпо" приймали карти "ПриватБанку".

В "Фоззі груп" підтвердили наявність тимчасових складнощів. Їх назвали тимчасовими технічними перебоями, і завірили, що цієї проблеми вже немає, можна розраховуватися карткою будь-якого банку.

Ганна Лічман - представник "АТБ" сказала, що був день, коли дійсно на касах в магазинах "АТБ" можна було розплатитися тільки готівкою через збій в роботі платіжного сервера підприємства у кінці минулого тижня. Після того, як ця несправність буде усунена, все прийде в норму.

Ряд невеликих магазинчиків відмовляється від прийому карток. Їм треба розплачуватися за товар, у більшості випадків готівкою. Їм ніде було їх узяти, поки рахунки ФП були заморожені.

У мереж такої проблеми не виникло, тому що вони розраховуються з постачальниками з відстроченням платежів до 90 днів.

Навіть якщо не була офіційно введена заборона на карткові розрахунки, багато торгових мереж хитрували, кажучи, що в системі тимчасові неполадки і просили розрахунок готівкою.

Київські ювелірні крамниці навіть пропонували на вихідних знижки до 30% за розрахунок готівкою.

У багатьох торговців, якщо не у більшої частини, встановлені термінали "ПриватБанку", тому вони боялися не отримати доступ до своїх рахунків після.

По-друге, вони бояться перевірки заморожених на засобах грошей, небагато готові звітувати перед чиновниками.