Утримувачі більше 20% єврооблігацій тепер національного "ПриватБанку" об'єдналися в спеціалізований комітет, спрямований на захист своїх прав і інтересів.

Створення комітету пов'язане з обміном їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку.

Про це стало відомо від керівника аналітичного відділу інвестиційної компанії "Конкорд Капітал" Олександра Паращия.

Він сказав, що зараз була сформована група утримувачів єврооблігацій "ПриватБанку". У комітеті є 5 фондів. Серед них, американські, британські, швейцарські. Вони володіють різними випусками цінних паперів загальною сумою більш ніж 120 мільйонів доларів. Інші фонди теж висловили бажання об'єднатися.

Раніше стало відомо про те, що, в ході націоналізації "ПриватБанку", його зобов'язання перед емітентом європейських облігацій, спеціально створеною британською компанією (SPV), були після процедури bail - in обмінені на акції додаткової емісії банку.

Після цього Фондом гарантування вкладів фізичних осіб була введена тимчасова адміністрація до фінансової установи, і акції "ПриватБанку" продали державі України за символічну 1 гривню.

Говориться про три випуски європейських облігацій. По ставці 10,875% на 175 мільйонів доларів (погашення 28 лютого 2018 року), по ставці 10,25% на 200 мільйонів доларів (погашення 23 січня 2018 року) і по ставці 11% на 220 мільйонів доларів (погашення в 2021 році).

Емітент єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року - спеціальне зареєстроване у Великобританії підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc.

Також в документі позначено, що, якщо банк буде визнаний неплатоспроможним, він підлягає виплатам Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ). У Фонду є право призначення тимчасового адміністратора у банк, який уповноважений робити будь-які дії, щоб відновити платоспроможність банку.